+420 241 761 867
svobodovi@zusv.cz

Časté dotazy

Nejčatější otázky našich klientů uvádíme zde. Pokud máte nějaký dotaz, na který jste odpověď nenašli, neváhejte nám zavolat, nebo napsat email.

První návštěva probíhá formou ortodontické konzultace. Není potřeba doporučení zubního lékaře. Na základě vyšetření Vám sdělíme Vaši předběžnou ortodontickou diagnózu a seznámíme Vás s pravděpodobnými možnostmi léčby. Za tuto konzultaci zaplatíte cca 1 650,-.

Máte-li zájem o konkrétní informace ohledně Vašeho léčebného plánu, bude Vám provedeno ve druhé návštěvě vstupní vyšetření. To obnáší otisky, nebo scan zubů, zhotovení bočního rentgenového snímku hlavy a panoramatického rentgenu zubů (pokud Vám byl tento rentgenový snímek zhotoven v posledních 6 měsících u zubního lékaře, je s výhodou přinést ho s sebou).

Na základě informací z takto získané dokumentace Vám bude sdělen při třetí návštěvě Váš individuální léčebný plán, společně s Vámi vybrán vhodný typ rovnátek a také dostanete přesný finanční plán za ortodontickou terapii. Pokud budete souhlasit nic nebrání tomu nasadit rovnátka do úst.
Ano, jsou možné obě varianty.
Ano, naše ordinace jsou kompletně bezbariérové. Pro děti je připraven malý dětský koutek, přiveďte je klidně s sebou.
Bez problému, máme vlastní parkoviště přímo před ordinacemi.
Pro ortodontické výrobky (snímací aparáty) platí, že plně hrazené bez omezení věkem jsou pouze u pojištěnců s těžkými vadami chrupu. Pro ostatní skupiny pojištěnců jsou ortodontické výrobky hrazeny nadále pouze částečně, ale nově pro ně platí omezení věkem 22 let.

Opravu hradíme my, v případě:

– Drobné poruchy (vypadlý nebo posunutý oblouk, ztráta ligatury)

– Chyby při lepení (chybná příprava skloviny zubu, baze zámku, lepidla, atd.). Ty se projeví prakticky ihned. Pro vyloučení skrytých vad tohoto typu jsou zdarma všechny opravy poruch, které nastanou do 24 hodin po nalepení

Opravu si hradí pacient sám, v případě:

– Selhání lepeného spoje kvůli povrchu lepené skloviny. I při sebelepším provedení se vyskytují zuby, na kterých lepidla objektivně špatně drží. Tento stav se nedá nijak předem diagnostikovat. V těchto případech opravy hradí pacient, ale často poskytujeme individuální slevy

–  Neohleduplnosti k aparátu. I velmi dobře držící zámek někteří pacienti dokáží sejmout sami a předčasně. Opravy tedy také hradí sami

logo_zusv
© 2023 Zubařství Svobodovi