Ceny:

Cena za ošetření se bohužel nedá stanovit jednoduše a paušálně. Podrobné ceníky (k nahlédnutí v ordinaci) jsou pro laika zcela nepřehledné; proto je cena vždy individuálně kalkulována v rámci tvorby léčebného plánu. Pacient je s touto cenou vždy předem seznámen a tudíž může od léčby odstoupit, aniž by zaplatil jakýkoli poplatek.

Přesto orientačně:

Zubní praxe:

plomba 500 - 2 300 Kč
korunka 1 000 - 8 000 Kč
náhrada 0 - 40 000 Kč

Ortodoncie:

snímací rovnátko: 500 - 5 000 Kč
pevné rovnátko (fix) pro děti: cca 25 000 Kč na jednu čelist (celková cena včetně retenční fáze)

pevné rovnátko pro dospělé:

cca 30 000 Kč na jednu čelist (celková cena včetně retenční fáze) Léčení dospělých je totiž většinou delší a navíc, od letošního roku nepřispívá žádná zdravotní pojišťovna pacientům, kterým je 22 a více let.

Od 3. 1. 2022 je platba při instalaci prvního fixu přibližně 14 000.- Kč.

Samozřejmě, že celková konkrétní cena se může lišit od ceny avizované při informační návětěvě v naší ordinaci. V této návštěvě každého podrobně informujeme o léčebném i finančním plánu a vyžádáme si jeho svobodný a informovaný souhlas.

Standardní léčení fixem trvá cca 2 roky, pak ještě musíme asi 1 rok srovnané zuby stabilizovat (retenční fáze), abychom zabránili možné recidivě. Jak ale budou tyto 3 roky konkrétně probíhat, můžeme nanejvýš kvalifikovaně odhadnout.

Někdo má totiž ortodontickou vadu, jejíž korekce je snadná, jeho zuby se pohybují ochotně, není nutné opravovat často odlepené zámky, dodržuje termíny kontrol a perfektně si rovnátka čistí: tomu můžeme poděkovat za spolupráci podstatně dříve a zaplatí podstatně méně. Ti ostatní chodí déle a taky víc zaplatí.

Během léčení se spotřebovaný materiál postupně hradí ve splátkách. Po skončení léčby je vyhotoveno vyúčtování a stanoven celkový doplatek.

V ceně fixu není zahrnuta práce dentální hygienistky.

Dentální hygiena:

vstupní hygiena 1 500 Kč
opakovaná hygiena 1 000 - 1 500 Kč
hygiena k fixu (za jednu čelist) 800 Kč
hygiena pro děti (do 12ti let) 800 Kč
domácí bělení zubů 4 200 Kč

Novinka: Je možné koupit také dárkový poukaz na dentální hygienu. Podrobnosti naleznete u naší recepční, paní Renáty.

Platba:

Zaplatit je možné v hotovosti nebo platební kartou. Příjmový doklad je samozřejmostí.


Přijímáme tyto platební karty